Aż dwa dni potrwają Miejskie Mikołajki w Puławach

      Możliwość komentowania Aż dwa dni potrwają Miejskie Mikołajki w Puławach została wyłączona

Dziś 6 grudnia, czyli Mikołajki – o tej okazji pamiętają też władze samorządowe w naszym regionie, wśród nich także władze Puław.

W naszym mieście Miejskie Mikołajki rozpoczynają się dziś na lodowisku przy ulicy Hauke-Bossaka – o 16.00 można tam zacząć przejażdżki na łyżwach, a poza tym oczywiście spotkać Świętego Mikołaja i dostać słodki upominek. Dzisiejszy bilet wstępu na puławskie lodowisko to tylko 1 złotówka.

Ale dla puławian to nie koniec wspólnej zabawy, bo kolejne atrakcje już jutro – w sobotę o 16.00 wszyscy są zaproszeni na Plac Chopina, bo tam trzeba będzie rozświetlić miejską choinkę. A kiedy już wszystkie lampki będą się palić, kolorowy orszak, ze szczudlarzami na czele, przejdzie do hali Zespołu Szkół Technicznych, tam będzie można obejrzeć widowisko zatytułowane „Gdzie jest Mikołaj?”. Po przedstawieniu przyjdzie czas na wspólne zabawy, na przykład przy zdobieniu pierniczków, ale też przy robieniu ozdób świątecznych. W tworzeniu niepowtarzalnych dekoracji pomogą członkowie puławskiego Klubu Twórców Ludowych.

 

 

 

Źródło plakatów: www.pulawy.eu