Mieszkańcy Kazimierza Dolnego zdecydowali, czego im trzeba

      Możliwość komentowania Mieszkańcy Kazimierza Dolnego zdecydowali, czego im trzeba została wyłączona

Dbanie o zdrowie i sprawność fizyczną zwyciężyło w tym roku w Kazimierzu Dolnym – podczas głosowania na projekty zgłoszone do nowej Budżetu Obywatelskiego.

Wczoraj (5 kwietnia) komisyjnie otwarto urnę, do której przez niemal miesiąc głosujący wrzucali wypełnione formularze – i przeliczono wszystkie oddane głosy. Z czterech poddanych pod głosowanie pomysłów wybrano jeden – wart 40 tysięcy złotych.

Największe poparcie zdobył projekt mówiący o doposażeniu lokalnego gabinetu rehabilitacji. Opowiedziała się za nim znaczna część wszystkich głosujących: 59 ze 140 osób. Przekonała ich treść uzasadnienia projektu, w którym czytamy między innymi, że obecność nowego sprzętu może wpłynąć na poszerzenie oferty NFZ, dostępnej w miasteczku oraz że po doposażeniu skróci się czas oczekiwania na konkretne zabiegi. Wskazano też, że gdy dane urządzenia pojawią się w miejscowym gabinecie, mieszkańcy gminy nie będą musieli podróżować do większych, bardziej oddalonych miast regionu, żeby skorzystać z rehabilitacji.

Przypomnijmy, że wśród pozostałych projektów, które walczyły o uwagę głosujących, były pomysły dotyczące doposażenia placów zabaw dla dzieci oraz wykopania studni głębinowej na Małym Rynku. Projekt “Odkrywajmy Świat Razem” zdobył 47 głosów, z kolei sprawę studni poparło 30 osób.

Źródło informacji: UM w Kazimierzu Dolnym