14-latek napadł z nożem na kwiaciarkę

      Możliwość komentowania 14-latek napadł z nożem na kwiaciarkę została wyłączona

Policjanci z Kozienic znaleźli i zatrzymali sprawcę brutalnego napadu, do jakiego doszło wczoraj, w jednej z kwiaciarni na terenie powiatu kozienickiego.

Wszystko zdarzyło się w miniony czwartek (6 kwietnia) krótko przed godziną 14.00. 63-latka sprzedająca kwiaty, została zaskoczona w swoim miejscu pracy – napastnik ugodził ją ostrym narzędziem. Ten napad miał charakter rabunkowy – agresor zabrał niewielką sumę pieniędzy ze sklepowej kasy i uciekł. Ranna kobieta była bardzo słaba, ale zdołała wezwać pomoc. Na miejscu pierwsi zjawili się policjanci – i zaopiekowali się seniorką do czasu przyjazdu karetki. Konieczne było tamowanie krwi i udzielenie pierwszej pomocy. Ostatecznie, 63-latka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do poszukiwania sprawcy tej brutalnej napaści skierowano wszystkie siły kozienickiej policji. Skorzystano też z pomocy mundurowych z Radomia oraz techników z Laboratorium Kryminalistycznego. Przeanalizowano nagrania z monitoringu, zabezpieczono też nóż, którym prawdopodobnie posłużył się napastnik. Dość szybko udało się podjąć trop sprawcy. Jednak wyjaśnienie tej sprawy było zaskakujące.

Okazało się, że na kwiaciarkę napadł 14-latek. W pięć godzin po zdarzeniu policjanci dotarli do domu sprawcy, na terenie powiatu kozienickiego. Zatrzymali nieletniego i osadzili go w Policyjnej Izbie Dziecka. Sprawą chłopca zajmie się wkrótce Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Źródło informacji: KPP w Kozienicach