Jak idzie remont “małej obwodnicy Zwolenia”?

      Możliwość komentowania Jak idzie remont “małej obwodnicy Zwolenia”? została wyłączona

Do przekazania są dobre wieści dla zwoleńskich kierowców – tych, którzy niecierpliwie czekają na poprawę jakości fragmentu drogi powiatowej nr 4507W.

Trasa, łącząca drogę wojewódzką nr 787 i drogę krajową nr 79, pozwala zmienić kierunek jazdy z Pionek na Policzną – biegnie na północ od Zwolenia i tylko częściowo biegnie przez teren tego miasta. Kierowcy, którzy ją wybierają, przejeżdżają przez miejscowości Jedlanka i Karczówka.

Ta trasa istnieje już od ponad czterech dekad – ale po raz pierwszy przechodzi gruntowną modernizację. Firma budowlana z Radomia działa na odcinku liczącym półtora kilometra. Jezdnia jest właśnie poszerzana – wkrótce ma jeszcze zyskać wzmocnioną nawierzchnię, a także odwodnienia, utwardzone obustronne pobocza i komfortowe zjazdy do posesji i pól. Jeśli dotychczasowe tempo prac zostanie utrzymane, przebudowa zakończy się w terminie, czyli pod koniec sierpnia tego roku.

Koszt wszystkich robót to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych, ale znaczną część tej sumy pokryje dotacja, pozyskana z rządowego funduszu Polski Ład (na kwotę 1 757 500 złotych). Pozostałymi należnościami podzieliły się władze gminy i powiatu.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu