Modele kartonowe opanowały Gołąb! [POSŁUCHAJ]

      Możliwość komentowania Modele kartonowe opanowały Gołąb! [POSŁUCHAJ] została wyłączona

W miniony weekend (2 i 3 grudnia) mieszkańcy naszego regionu mieli okazję ku temu, aby poznać modelarskich pasjonatów, którzy przyjechali do Gołębia nawet z bardzo odległych miast całej Polski.

Tradycyjnie, pierwszy weekend grudnia to czas, kiedy w naszym regionie można zachwycić się tym, nad czym wspomniani modelarze pracowali przez ostatnie długie miesiące – a nawet znacznie dłużej… W budynku remizy miejscowej OSP miał miejsce Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu. O wrażenia zapytaliśmy uczestników i obserwatorów wydarzenia:

 

Trzymamy kciuki zarówno za pana Bernarda, jak i za wszystkich uczestników tegorocznej edycji konkursu, aby w przyszłym roku spotkać się po raz kolejny!

Poziom prac był bardzo wysoki: modele były pomysłowe i precyzyjnie wykonane. Zarówno jurorzy, jak i stali widzowie przyznają, że z roku na rok poprzeczka jest podnoszona coraz wyżej. A jednak trzeba było jednak przyznać tę jedną, najważniejszą nagrodę. Posłuchajcie, jak zdobywca Grand Prix tworzył swój mistrzowski model:

 

W tym roku zaprezentowano blisko 150 modeli kartonowych, stworzonych w spokoju i skupieniu przez 47 uczestników. Jurorzy obejrzeli wiele samolotów, a także pojazdów wojskowych, pociągów, jednostek pływających, a nawet rakiet kosmicznych. Nie zabrakło też modeli realnych budowli, architektury zabytkowej i współczesnej – wśród nich pojawił się na przykład miniaturowy zamojski ratusz.

 

Prace oceniano w 25 klasach i w trzech kategoriach wiekowych. Jurorzy brali pod uwagę nie tylko końcowy efekt, ale też stopień trudności i staranność wykonania. W każdej grupie wyłoniono podium zwycięzców i wręczono pamiątkowe medale.

Wystawa wszystkich modeli kartonowych była dostępna dla widzów do niedzielnego popołudnia – i przyciągnęła wielu zaciekawionych mieszkańców naszego regionu.

Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu – Facebook