Ogólnopolski Festiwal Kolęd czeka na uczestników!

      Możliwość komentowania Ogólnopolski Festiwal Kolęd czeka na uczestników! została wyłączona

Jak co roku, w styczniu Puławy będą gospodarzem kulturalnego wydarzenia, którego ambicją jest zachęcanie mieszkańców całej Polski do kultywowania jednej  z najpiękniejszych świątecznych tradycji.

Puławski Ośrodek Kultury ponownie chce wypełnić się brzmieniem kolęd i pastorałek – a także nagrodzić występy o najwyższym poziomie artystycznym. Każdy, kto lubi tradycję kolędowania, a przy tym chętnie śpiewa albo muzykuje, może zgłosić się do eliminacji. Do udziału w festiwalu są zaproszone osoby w różnym wieku – zarówno soliści, jak i zespoły. Uczestnicy będą oceniani w ośmiu kategoriach artystycznych. Każdy powinien przygotować jeden utwór – wybrany z podanego wykazu albo inny, ale dotyczący Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Puławski festiwal ma zasięg ogólnopolski – ale jego 29. edycja nie przyciągnie do Puław licznych gości. Tym razem prezentacje konkursowe odbędą się w formie hybrydowej. Mieszkańcy powiatu puławskiego zaprezentują się stacjonarnie, 9 i 10 stycznia. Natomiast uczestnicy z innych powiatów i rejonów kraju powinni przesłać organizatorom nagrania wideo swoich występów. O wszystkich szczegółach można doczytać na stronie internetowej „Domu Chemika” (kliknij TUTAJ).

Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd będą przyjmowane do 27 grudnia – do północy. Z kolei werdykt, dotyczący nagród i wyróżnień, zostanie ogłoszony 21 stycznia.

Źródło informacji i zdjęcia: POK Dom Chemika