Morsowanie w Stężycy czas zacząć – w tę sobotę

      Możliwość komentowania Morsowanie w Stężycy czas zacząć – w tę sobotę została wyłączona

Natura ciągnie wilka do lasu, a morsa – do zimnej wody. Tak można by przekształcić popularne powiedzenie, bo sprzyjają temu informacje, które docierają do nas ze Stężycy.

W najbliższą sobotę (5 listopada) morsy z północnej części naszego regionu po raz pierwszy tej jesieni wspólnie zanurzą się w zimnych falach królowej polskich rzek. Wyspa Wisła ponownie będzie gospodarzem uroczystego otwarcia nowego sezonu morsowego. Tym razem przewodnim motywem zabawy będą lata 60., dlatego organizatorzy proszą, żeby zadbać o kwiecisty strój, nawiązujący do tamtej kolorowej dekady.

Podobnie jak w minionych latach, uczestnicy zimowych kąpieli połączą przyjemne z pożytecznym – jednocześnie zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Hospicjum – Razem Możemy Więcej. Cel to zebranie pieniędzy na budowę tarasu dla pacjentów hospicjum w Stawach. Takie udogodnienie pozwoliłoby podopiecznym zażywać świeżego powietrza, bez opuszczania placówki.

Na Kwieciste Rozpoczęcie Sezonu Morsowego 2022/2023 zaprasza na Wyspę Wisła Nieformalny Klub Morsa – “Z Łabędziem Być”. Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.30. Tradycyjnie, po zimnej kąpieli będzie można skorzystać z gorącego poczęstunku przy ognisku.

Źródło informacji: Nieformalny Klub Morsa – “Z Łabędziem Być”