Więcej policjantów w Kazimierzu Dolnym – jeszcze w tym roku

      Możliwość komentowania Więcej policjantów w Kazimierzu Dolnym – jeszcze w tym roku została wyłączona

Jeszcze w 2022 roku posterunek policji w Kazimierzu Dolnym zmieni się w komisariat – ponieważ przybędzie tam dziewięciu nowych funkcjonariuszy.

Dodanie nowych etatów to efekt wielomiesięcznych starań, jakie podjęli Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki i Komendant Powiatowy Policji w Puławach, młodszy inspektor Rafał Skoczylas. Wczoraj (2 listopada) obaj odwiedzili kazimierski urząd miasta, żeby omówić nadchodzące zmiany z burmistrzem Arturem Pomianowskim i ze starostą powiatu puławskiego, Danutą Smagą.

Dotychczas, o bezpieczeństwo mieszkańców kazimierskiej gminy i turystów odwiedzających to malownicze miasteczko, dbało 12 mundurowych – ale już niedługo będzie ich 21. Przy tak licznej obsadzie, policjanci będą pracować przez całą dobę – i będą mogli szybko podejmować potrzebne interwencje. Mimo, że będzie ich więcej, pozostaną w aktualnej siedzibie, przy ulicy Nadrzecznej.

Dodajmy, że to już kolejne takie udane starania o zwiększenie liczby policjantów w powiecie puławskim. Od początku września tego roku w posterunku policji w Nałęczowie ilość etatów wzrosła o dwa.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach