Niektóre uliczne lampy w Puławach będą działać krócej

      Możliwość komentowania Niektóre uliczne lampy w Puławach będą działać krócej została wyłączona

Rządowa ustawa nakłada na samorządy obowiązek zaoszczędzenia przynajmniej 10% energii elektrycznej. Puławy to kolejne miasto w naszym regionie, które postanowiło to osiągnąć, na pewien czas gasząc lampy oświetlające miejskie ulice i tereny zielone.

Jak informuje puławski ratusz, oświetlenie drogowe będzie częściowo wyłączone między 23.30 a 5.00, natomiast w parkach i na skwerach dzięki lampom będzie widno tylko do 22.30.

Mowa o wyłączeniu częściowym, ponieważ te zmiany nie obejmą głównych dróg biegnących przez miasto. Stale będą oświetlane trzy ciągi ulic:

  • Lubelska-Centralna-Piłsudskiego-Stary Most
  • Żyrzyńska-Partyzantów-Zielona-Kazimierska-Włostowicka
  • Dęblińska-Piaskowa-Piłsudskiego.

Ponieważ na terenie miasta wciąż działa stara instalacja oświetleniowa, w pobliżu tych głównych dróg będą działać niektóre lampy ustawione na pobliskich ulicach. Tym sposobem widno będzie na ulicach: Jaworowej, Eustachiewicza, 3 Maja, 6 Sierpnia, 4 Pułku Piechoty Wojska Polskiego, Wróblewskiego, Wojska Polskiego, Królewskiej, Olszewskiego, Norwida, Józefa Bema, Sowińskiego, Michała Heidenreicha “Kruka”, Żeromskiego, Sienkiewicza, Skowieszyńskiej, Lucjana Kaznowskiego, Mokrej, Zbożowej oraz przy fragmentach Kolejowej i Głębokiej, i w bocznej części ulicy Lubelskiej. Pomocna mapka jest TUTAJ.

Więcej światła pojawi się ponownie w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym – również z powodu oświetlenia świątecznego. Okolicznościowe, świetlne ozdoby pojawią się przy ulicach Centralnej i Piłsudskiego, na odcinkach od Alei Partyzantów do ulicy Wojska Polskiego, przy Lubelskiej (między ulicami Zieloną i Wojska Polskiego), przy ulicy Gościńczyk i Alei Królewskiej. Oświetlony będzie na pewno Plac Chopina, na którym pojawi się miejska choinka.

Jak informują władze Puław, proces przechodzenia w zaplanowany tryb oszczędnościowy potrwa około tygodnia.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach; fot. A. Kozieł