Nadchodzą nowe Dni Dęblina!

      Możliwość komentowania Nadchodzą nowe Dni Dęblina! została wyłączona

Dęblin przedstawia się jako “najbardziej odlotowe miasto w Polsce” – i zamierza świętować przez aż trzy dni, proponując mieszkańcom i gościom bardzo szeroki wachlarz atrakcji.

Nieważne, czy wolisz odpoczywać na sportowo, przy muzyce czy podczas poznawania kulturalnych ciekawostek w zaciszu muzeum albo lokalnych zabytków. W nadchodzący weekend, między piątkiem a niedzielą (od 17 do 19 czerwca), na pewno znajdziesz coś dla siebie w programie Dni Dęblina.

Świętowanie otworzy piątkowa Olimpiada Sportowa Szkół Podstawowych, która rozegra się w obrębie kompleksu boisk przy ZSO w Dęblinie, natomiast w sobotę rano na miejskich kortach tenisowych rozpocznie się Tenisowy Festyn Sportowy.

Jednak to pobliski stadion miejski będzie areną większości propozycji, przygotowanych na sobotę. Będzie tu można obejrzeć wystawę motocykli, wziąć udział w Święcie Kolorów HOLI i zobaczyć szereg występów muzycznych i tanecznych.

Gwiazdami tegorocznych Dni Dęblina będą Mateusz Ziółko i Maciej Maleńczuk – ich koncerty zaplanowano na sobotni wieczór, a jak zapowiadają organizatorzy, zabawa zakończona pokazem sztucznych ogni, potrwa aż do północy.

Z kolei niedziela przyniesie między innymi zawody wędkarskie, rajd rowerowy czy możliwość zwiedzenia twierdzy Dęblin wraz z przewodnikiem. Do świętowania Dni Dęblina dołączają oczywiście Muzeum Sił Powietrznych, Aeroklub “Orląt” – i to wszystko wpłynie na program trzydniowej imprezy.

Szczegółowy harmonogram wszystkich atrakcji znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: Miasto Dęblin