Nowa karetka na opolskich drogach – taki jest plan

Wkrótce w powiecie opolskim pojawi się nowy ambulans – a to dzięki dofinansowaniu, które władzom powiatu udzieliło Ministerstwo Zdrowia.

W ubiegłym tygodniu w Poniatowej spotkali się przedstawiciele rządu i opolskiego samorządu. Ministerstwo Zdrowia reprezentował Wiceminister Janusz Cieszyński, a towarzyszył mu Wiceminister Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń. Lokalne władze reprezentowali między innymi Starosta Opolski, Dariusz Piotrowski, Burmistrz Opola Lubelskiego, Sławomir Plis i Burmistrz Poniatowej, Paweł Karczmarczyk. Grona osób, które uczestniczyło w uroczystym podpisaniu umowy, dopełniali przedstawiciele Powiatowego Centrum Zdrowia, prezes zarządu Gabriel Maj i prokurent spółki, Halina Gogół.

Nowa karetka na pewno będzie ważnym nabytkiem i sprawi, że zarówno pacjenci, jak i personel medyczny, będą mogli komfortowo i sprawnie dojechać do szpitala. Dofinansowanie dla lubelskiego powiatu opolskiego to część ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”, dzięki któremu w całym kraju pojawi się wkrótce 200 nowych karetek.

Dodaj komentarz