Nowe inwestycje w Gminie Markuszów zagrożone?

      Możliwość komentowania Nowe inwestycje w Gminie Markuszów zagrożone? została wyłączona

Czy budżet gminy Markuszów będzie ustalała Regionalna Izba Obrachunkowa? To bardzo prawdopodobne. Samorządowcy odrzucili bowiem grudniową uchwałę budżetową na 2020 rok.

Znalazł się w niej zapis przeznaczający 50 tys. złotych m.in na remonty lokalnych dróg i kilka innych drobnych wydatków. Te w nieznacznym stopniu wpłynęłyby na ogół kosztów ponoszonych przez Gminę. Podejmując te koszty, nie było by też problemu ze znalezieniem dodatkowych pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń.

Kolejne odrzucenie budżetu nie jest brane pod uwagę przez radnych z Markuszowa. W przeciwnym razie Gminę czeka interwencja Regionalnej Izby Obrachunkowej. Gmina ma czas do 31 stycznia.

RIO ustali budżet samorządu w dwóch przypadkach – gdy np. gmina nie uchwali go w terminie oraz gdy nie może budżetu uchwalić z powodu nadmiernego zadłużenia. Budżet będzie dotyczył jedynie zadań własnych gminy oraz zadań zleconych przez administrację rządową. W trakcie jego obowiązywania gmina nie będzie mogła realizować m.in. żadnych nowych inwestycji. 

 

(fot. pixabay.com)