Nowe sukcesy puławskich lekkoatletek!

Możliwość komentowania Nowe sukcesy puławskich lekkoatletek! została wyłączona

Z każdym kolejnym startem w sportowych wydarzeniach udowadniają, że jeszcze na wiele je stać. A puławianom dostarczają pozytywnych emocji i powodów do dumy.

Intensywny weekend ma za sobą Malwina Kopron – puławska lekkoatletka w piątek (3 czerwca) wzięła udział w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, a w niedzielę (5 czerwca) wystartowała w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. W Bydgoszczy uplasowała się na trzecim stopniu podium – rzut na 72,44 metra, wykonany już w ostatniej serii, pozwolił pokonać rywalkę z Rumunii. Natomiast podczas wczorajszych zmagań, Malwina Kopron osiągnęła najlepszy wynik w tym sezonie, rzucając młotem na 75 metrów i 8 centymetrów – to jednocześnie aktualny drugi wynik w Europie. Przypomnijmy, że młociarka przygotowuje się do zbliżających się Mistrzostw Polski – tym bardziej cieszy każdy dowód na to, że jest w dobrej formie.

Klub Sportowy Wisła Puławy chwali się także sukcesami lekkoatletek, które wzięły udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Białymstoku. Reprezentantki Puław zdobyły nowe medale, a jednocześnie pobiły własne rekordy życiowe. Dzięki ich wysiłkom, w klasyfikacji medalowej puławski klub zajął piąte miejsce w kraju, a zarazem najwyższe w województwie lubelskim.

W biegu na 100 metrów przez płotki bardzo dobrze wypadły Zuzanna Gozdera (13,99 sekundy), Liwia Woszczyk (14,65 sekundy) i Wiktoria Oko, która dzięki czasowi 12,03 sekundy zdobyła srebrny medal – tylko 0,02 sekundy zabrakło do wyniku rywalki, która zdobyła złoto. Julia Postój była piąta (48.27m), a Weronika Majek siódma (43.59m) w konkurencji rzutu młotem kobiet U18.

Z kolei na dystansie 400 metrów Wiktoria Oko była bezkonkurencyjna – pobiła swój rekord życiowy, a zarazem osiągnęła najlepszy wynik w Polsce i drugi w Europie. Był tylko o 0.07 sekundy gorszy od minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Ameryce Południowej – ale zawodniczka jest w bardzo dobrej formie i bardzo możliwe, że wkrótce osiągnie ten cel.

Świetnie na 200 metrów pobiegła Zuzanna Gozdera wygrywając konkurencję z czasem 25.05s, dziewiąta była Liwia Włoszczyk z czasem 26.51 sekundy (rekord życiowy). Na koniec dnia kolejne złoto dziewczyny dołożyły w sztafecie 4×100 metrów w składzie: Wiktoria Oko, Liwia Włoszczyk, Zuzanna Gozdera, Maja Brodowska wygrywając z czasem 48.63 sekundy.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy