Nowy światłowód dotrze do naszego regionu!

      Możliwość komentowania Nowy światłowód dotrze do naszego regionu! została wyłączona

Korzystanie z szybkiego Internetu – to udogodnienie, na które liczy każdy z nas, ale niektórzy na razie czekają na zdobycie takich możliwości. Taka niełatwa sytuacja jest na przykład w zachodniej części naszego regionu, wiemy o tym od naszych Słuchaczy z okolic Zwolenia.

Tymczasem zwoleńska gmina Policzna zapowiada, że wkrótce jej mieszkańcy mogą zyskać dostęp do szerokopasmowego Internetu, o prędkości 100 Mb/s. A wszystko za sprawą światłowodu, który stworzą w naszym regionie dwie spółki: FIBEE I i FIBEE IV. To one wygrały konkurs na inwestycję, wspomaganą przez unijne fundusze i prowadzoną w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Idea przedsięwzięcia jest prosta: sprawić, żeby do każdego regionu i zakątka naszego kraju docierał naprawdę szybki i stabilny Internet.

Ta nowa sieć światłowodowa będzie miała charakter otwarty: to znaczy że będą mogli z niej skorzystać lokalni operatorzy, dostawcy takich usług jak Internet czy telewizja cyfrowa.

Władze gminy Policzna zachęcają także właścicieli lokalnych nieruchomości do wyrażania zgody na to, by sieć światłowodowa przebiegała przez ich tereny. Im więcej takich pozytywnych reakcji, tym większa szansa na to, że szybki Internet będzie mógł dotrzeć do ogromnej ilości mieszkańców.

A już teraz każdy może się przekonać, czy jego okolica zostanie objęta tym projektem, czy do konkretnego zakątka dotrą usługi światłowodowe. Wystarczy odwiedzić stronę sieci Fiberhost – www.getfibre.pl Tam można znaleźć odpowiedź, wpisując nazwę miasta, ulicy i numer budynku. System szybko zweryfikuje, w jakiej sytuacji jest to konkretne miejsce. Można tam poprosić o bezpłatną subskrypcję, czyli o to, żeby dostawać nowe informacje o postępach projektu.