Nuda podczas kwarantanny? Nie z “Domem Chemika”!

      Możliwość komentowania Nuda podczas kwarantanny? Nie z “Domem Chemika”! została wyłączona

Wiele razy mówiliśmy o tym, że ośrodki kultury w naszym regionie w ostatnich tygodniach przeniosły swoją działalność do świata wirtualnego. W ten sposób radzą sobie z tym, że nie mogą zaprosić nas w swoje progi, a jednocześnie chcą nam też podpowiadać, w jaki sposób twórczo spędzić czas kwarantanny i pobytu w domu.

W tym gronie jest także Puławski Ośrodek Kultury, „Dom Chemika”. Wytrwale prowadzi akcję #POKkwarantanna, to znaczy zaprasza na swój facebookowy profil, gdzie prezentuje wiele sposobów na nudę – zwłaszcza tę, która dokucza dzieciom. Do obejrzenia jest wiele filmików, przygotowanych między innymi przez Akademię Wspólnej Zabawy, są propozycje zajęć tanecznych, nagrania przedstawień teatralnych i ciekawe linki.

A wraz początkiem kwietnia ruszył cykl „Poeci dla dzieci”, w ramach którego najmłodsi mogą posłuchać wierszy znanych polskich poetów – wierszyki i rymowanki dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, czyta autorka cyklu, Anna Filipiak-Matras, instruktorka teatralna z „Domu Chemika”.

#POKkwarantanna codziennie ma jakieś nowe, ciekawe propozycje, które sprawią że każdy nowy dzień minie miło i wśród nowych przygód – spędzonych w rodzinnym gronie.

Źródło zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=RGxes641bTw