Oddaj krew na Azotach – i pomóż pobić rekord!

      Możliwość komentowania Oddaj krew na Azotach – i pomóż pobić rekord! została wyłączona

Bicie rekordów zawsze jest emocjonujące – a podwójnie wartościowe, kiedy chodzi o mobilizację w ważnej sprawie, na przykład w kwestii pomagania innym.

W tym tygodniu na mobilizację mieszkańców Puław i okolic liczy Klub Honorowych Dawców Krwi “Dar Życia”, który działa przy Grupie Azoty Puławy. W najbliższy czwartek (29 grudnia) w budynku dyrekcji naczelnej zostanie zorganizowana ostatnia w tym roku zbiórka terenowa. Krew będzie pobierana w sali konferencyjnej nr 16, od 8.30 do 13.00. Zainteresowani tradycyjnie powinni przesłać swoje zgłoszenie SMS-em, pod numer 609 933 998. W treści wystarczy wpisać imię i nazwisko.

Do zyskania tradycyjnie będzie satysfakcja i drobne upominki – ale pojawią się też dodatkowe emocje. Klub zamierza pobić swój zeszłoroczny wynik, a ten wyniósł ponad 228,5 litra. Jak dotąd, w 2022 roku na Azotach zebrano 189 litrów krwi – a to znaczy, że do wyrównania tego wyniku brakuje ponad 39 litrów.

Dodajmy, że lubelskie zapasy krwi są obecnie dobrze zabezpieczone – po niedawnych brakach w grupach RhD(-) prawie nie ma już śladu. Swoją zasługę mają w tym żołnierze – jak informuje rzecznik lubelskiej brygady Terytorialsów, tylko w grudniu we wszystkich batalionach zebrano aż 50 litrów krwi.

Jednak apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawsze są aktualne. Dawcy są potrzebni stale, ponieważ krew jest wykorzystywana na bieżąco, do pomagania chorym czy ofiarom wypadków.

Źródło informacji i zdjęcia: Klub HDK “Dar Życia” przy Grupie Azoty Zakładach Azotowych “Puławy” S.A.