Piszesz wiersze? To konkurs dla ciebie!

      Możliwość komentowania Piszesz wiersze? To konkurs dla ciebie! została wyłączona

Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza to wyzwanie, które już po raz piąty przygotowują wspólnie Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach. A wszystko po to, żeby odkrywać lokalne talenty i ośmielać wierszopisarzy do publikacji autorskich tekstów.

Jeden wiersz – tylko tyle wystarczy, żeby zwyciężyć w tej artystycznej rywalizacji. Ci, którzy swoje wiersze piszą do szuflady, mogą już decydować, który ze swoich niepublikowanych tekstów przedstawić konkursowemu jury. Oczywiście jest jeszcze sporo czasu i na to, żeby dopiero szukać inspiracji do napisania nowego utworu – bo gotowe prace można przesyłać organizatorom do 5 listopada.

Ci, którzy chcą skorzystać z poczty tradycyjnej, muszą zaadresować przesyłkę na adres Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki. A jeśli wiersz będzie wysyłany elektronicznie, trzeba go zaadresować na: bibliotekakazimierz@poczta.onet.pl.

Po przybory do pisania (albo po laptopy) mogą już sięgać uzdolnieni literacko mieszkańcy powiatu puławskiego. Żeby zgłosić się do Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza, trzeba mieć skończone 15 lat. Pełny regulamin, czyli więcej szczegółowych, ważnych informacji, można znaleźć TUTAJ.