Spacer Krajobrazowy w poszukiwaniu dźwięków – w ten czwartek

      Możliwość komentowania Spacer Krajobrazowy w poszukiwaniu dźwięków – w ten czwartek została wyłączona

Co słychać w puławskim parku Czartoryskich? Na to pytanie będą szukali odpowiedzi uczestnicy specjalnego spaceru, który zostanie tu zorganizowany w najbliższy czwartek (20 października).

Z inicjatywą, by w na terenie osady pałacowo-parkowej na nowo poszukać opowieści z przeszłości, wyszła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, a konkretnie jej oddział terenowy w Kazimierzu Dolnym. Czwartkowych spacerowiczów poprowadzi dr Andrzej Pawłowski, który przypomni jakie założenia przyświecały księżnej Izabeli podczas zakładania ogrodu angielskiego.

Ale to nie wszystko. Przewodnik zwróci uwagę także na krajobraz akustyczny tego historycznego miejsca – będzie zachęcał uczestników wycieczki, by nie tylko się rozglądali, ale też by uważnie słuchali. Krajobraz współczesnych dźwięków zostanie zarejestrowany, ale pojawi się też próba rekonstrukcji takich dźwięków, jakie mogły tu dominować dwieście lat temu.

Czwartkowy Spacer Krajobrazowy będzie miał dwie tury: o 11.00 i o 12.30. Zainteresowani udziałem w nietypowej wycieczce, powinni po prostu zjawić się na czas na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich.

Źródło informacji: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie; Wydział Spraw Terenowych V w Kazimierzu Dolnym