“Po godzinach” pomagali potrzebującym

      Możliwość komentowania “Po godzinach” pomagali potrzebującym została wyłączona

Wolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY kolejny raz zaangażowali się w pomoc lokalnym społecznościom. Zrealizowali 30 projektów, a wspólnie przepracowali ponad sześć tysięcy godzin.

Działali w czasie wolnym od pracy bez dodatkowego wynagrodzenia. Na realizację projektów otrzymali granty w wysokości 5 tys. zł na każdy zespół.

Podzieliliście się Państwo tym, czego w zasadzie każdemu z nas brakuje – wolnym czasem – powiedział wczoraj Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY, dr Krzysztof Bednarz – Potrafiliście wygospodarować ze swojego życia jakąś część siebie i oddać ją dla drugiego człowieka.

Po raz pierwszy, wolontariusze nawiązali współpracę z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Puławach. Zorganizowali mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc dla podopiecznych MOW-ów z całej Polski. „Wysportowani Młodzi Gniewni” to ambitny i odpowiedzialny projekt, który pomógł rozwinąć osobowość i poczucie wartości uczestników zawodów.

Wolontariusze nie boją się wyzwań. Remonty i budowlanka? Oczyszczenie rzeki? To dla nich pestka. Dzięki pracom na rzece Chodelce, przyczynili się do odbudowania populacji pstrąga potokowego.

Wśród laureatów tegorocznej edycji są także Mali Aktorzy Wielkiego Serca z Przedszkola nr 18 w Puławach. Wolontariusze przygotowali scenografię, uszyli kotary i stroje dla przedszkolaków. Powstał mobilny teatr, który umożliwi przedszkolakom wystawienie cyklu charytatywnych przedstawień wyjazdowych.

 

(fot.Grupy Azoty PUŁAWY)