Policja szuka trzech przestępców – sprawdź, czy możesz pomóc

      Możliwość komentowania Policja szuka trzech przestępców – sprawdź, czy możesz pomóc została wyłączona

Sprawcy napadu na jubilera dotąd nie zostali ujęci, chociaż od ich akcji minęło już wiele miesięcy. Teraz organy ścigania proszą o pomoc mieszkańców regionu.

Chodzi o zdarzenie z 23 marca 2022 roku. Około godziny 20.00 trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do lokalu przy ulicy Turkusowej w Lublinie. Grożąc jubilerowi bronią, ukradli biżuterię, złoto i gotówkę. Poszkodowany wycenił straty na prawie 3 miliony złotych.

Dotąd nie ustalono tożsamości przestępców – dlatego postanowiono opublikować materiał zabezpieczony z nagrań kamer monitoringu. Jest zamieszczony na stronie internetowej lubelskiej policji (kliknij TUTAJ). Na filmiku widać, jak sprawcy wchodzą do lokalu i jak opuszczają go z torbami pełnymi skradzionych rzeczy.

Każdy, kto rozpoznaje podejrzanych (po sylwetce albo ubiorze) albo też wie cokolwiek na temat tego zdarzenia, jest proszony o kontakt z wydziałem kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W tej sprawie można dzwonić także pod numer alarmowy 112. Informatorzy mogą liczyć na anonimowość.

Źródło informacji: KWP w Lublinie