Kolejna gminna droga w okolicy Zwolenia odnowiona

      Możliwość komentowania Kolejna gminna droga w okolicy Zwolenia odnowiona została wyłączona

Równa, utwardzona droga to komfort, bezpieczeństwo, a nawet miłe wrażenie estetyczne. Tego wszystkiego można już zaznać, przejeżdżając przez południową część gminy Zwoleń.

W gminie Zwoleń kierowcy mają już do dyspozycji odnowiony odcinek drogi dojazdowej Jasieniec-Podborek. Jeszcze w grudniu oficjalnie oddano do użytku trasę, która biegnie przez lokalny las.

Do niedawna ta droga była bardzo zniszczona – dlatego o remont od dłuższego czasu upominali się mieszkańcy tej okolicy. Teraz na odcinku liczącym pół kilometra leży już nowa nawierzchnia, są też utwardzone pobocza. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia wykonało zlecenie na czas, natomiast zwoleńskie nadleśnictwo pomogło gminie opłacić koszty remontu – pokrywając jedną trzecią należności z prawie 370 tysięcy złotych.

Dodajmy, że prace wykonane w ciągu minionych miesięcy były kontynuacją działań, jakie podjęto w okolicy Jasieńca już przed dwoma laty. W efekcie, dystans całej zmodernizowanej lokalnej trasy to już w sumie półtora kilometra.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Zwoleniu