PORADY EKSPERTA: Justyna Frankiewicz-Popiołek – stymuluj mózg językiem obcym!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Justyna Frankiewicz-Popiołek – stymuluj mózg językiem obcym! została wyłączona

Powoli, jednak równym krokiem zbliża się koniec wakacji, a tym samym  powroty do szkoły. Rodzice stają na głowie, aby jak najlepiej przygotować swoje pociechy do nowego roku nauki.

Czy wystarczą podręczniki, zeszyty, plecaki i piórniki? Nie do końca… Na antenie Radia Impuls podpowiedzieliśmy, jak aktywnie się uczyć i czerpać z tego przyjemność, a przede wszystkim dostrzegać pożądane efekty pracy.

Posłuchaj rozmowy z Justyną Frankiewicz-Popiołek, właścicielką szkoły Helen Doron w Puławach. Dlaczego zajęcia dodatkowe powinny być dla dzieci przyjemnością? Czy to właśnie wtedy nauka i metody uczenia się zachodzą w optymalny sposób?

 

Na kilka dodatkowych pytań odpowiedzieli nam także uczniowie ze szkoły Helen Doron – Lilka, Kamila, Basia, Ewa i Olga. Co sądzą o wyjątkowej metodzie nauki języka obcego?

 

Dlaczego od najmłodszych lat warto uczyć się języka w sposób “brain-friendly”? Jak dzięki temu tworzą się nowe połączenia neuronowe? Czy taka metoda buduje potencjał intelektualny dziecka? Wszystko wyjaśniamy w ostatniej części rozmowy z Justyną Frankiewicz-Popiołek.

 

 

(fot. Justyna Frankiewicz-Popiołek/FB)