PORADY EKSPERTA: KAMIL KAMOLA (K2 CONSULTING) Cyberbezpieczeństwo… – te zasady musi znać każdy internauta!!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: KAMIL KAMOLA (K2 CONSULTING) Cyberbezpieczeństwo… – te zasady musi znać każdy internauta!! została wyłączona

Wirtualna rzeczywistość to codzienność w XXI wieku. Poruszanie się w cyberprzestrzeni wymaga jednak znajomości wielu zasad – inaczej łatwo paść ofiarą cyberprzestępców. Warto więc posłuchać rad i zaleceń specjalisty z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Co kryje się pod hasłem “cyberbezpieczeństwo”? Na co jesteśmy narażeni w wirtualnym świecie? Czy wiemy, jak się chronić przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni? Porcja niezbędnych informacji oraz krótki instruktaż, jak zabezpieczyć swoje płatności w Internecie – w pierwszej części audycji.

 

Jak poruszać się po platformach handlowych? Na czym polega “instynkt łowcy”? Jak działają przestępcy, chcąc wyłudzić od nas pieniądze? Mechanizmy wyłudzeń, popularne socjotechniki, przed którymi należy się bronić, a nawet wyszukiwanie stron bankowych i logowanie do banków – to ważne elementy, na które zwrócił uwagę nasz Ekspert.

 

Hasło – to podstawowe narzędzie bezpieczeństwa w sieci! Czy jednak umiemy chronić je we właściwy sposób? Dlaczego uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest ważnym elementem zabezpieczającym, a używanie tego samego hasła na kilku platformach nie należy do racjonalnego i bezpiecznego postępowania w sieci? Wiele ważnych i potrzebnych wskazówek pojawiło się również w trzeciej części programu.

Źródło zdjęcia: Redakcja