PORADY EKSPERTA: Luiza Polak (Polak Optyk) – Chroń… mądrze oczy przed słońcem!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Luiza Polak (Polak Optyk) – Chroń… mądrze oczy przed słońcem! została wyłączona

Ochrona oczu zwłaszcza w okresie ekspozycji na słońce jest ważna, ale często bagatelizujemy ją i traktujemy okulary wyłącznie jako modny dodatek do letnich stylizacji. Tymczasem warto wiedzieć o wielu ważnych kwestiach, na które zwracają uwagę optometryści.

Okulary przeciwsłoneczne traktowane są jako modny gadżet, tymczasem ich najważniejszą rolą jest  ochrona naszych oczu. Okazuje się, że dobrze dobrane szkła przeciwsłoneczne chronią przed różnymi chorobami, które mogą pojawić się w starszym wieku. A co z dziećmi, którym rodzice kupują okulary jako dodatek? Ekspert wyjaśnia, dlaczego najmłodsi też powinni być zaopatrzeni w profesjonalną ochronę.

 

Okulary wielofunkcyjne mogą zgodnie z nazwą spełniać wiele funkcji – chronić, korygować i satysfakcjonować klienta, jeśli chodzi o modny design. Nawet u osób noszących szkła kontaktowe nie ma przeszkód, aby mieć modne okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w odpowiednie filtry.

 

Okazje internetowe – czy warto z nich korzystać i czy rzeczywiście są okazjami w pełnym tego słowa znaczeniu? A może narażają kupujących na straty? Żyjemy w czasach pracy zdalnej, czy więc spędzając wiele godzin przed ekranem komputera, należy stosować okulary – choćby prewencyjnie? Ekspert wyjaśnił i rozwiał wszelkie wątpliwości, wymieniając niepokojące objawy, które powinny zastanowić i zmotywować do wizyty u optometrysty.