Powiat Puławski przyznał kasę – na sport i turystykę

      Możliwość komentowania Powiat Puławski przyznał kasę – na sport i turystykę została wyłączona

W ubiegłym tygodniu zarząd Powiatu Puławskiego podjął decyzję w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji publicznych zadań Powiatu Puławskiego o charakterze pożytku publicznego w 2020 roku w zakresie kultury oraz turystyki.

Wśród podmiotów, którym udzielono dotacji znalazły się między innymi: Stowarzyszenie – „Dla folkloru”, będące organizatorem III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego WORLD WIDE 2020, Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów, czuwająca nad obchodami 100-lecia Bitwy Warszawskiej i Przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Puław, Końskowolskie Towarzystwo Społeczno-Regionalne przygotowujące już kolejną edycję Końskowolskiej Nocy Kultury, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej organizujący Festiwal Historyczny w Puławach, odbywający się pod hasłem – Żołnierze Wyklęci zawsze w naszej pamięci, Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego organizująca Koncert Wielkanocny w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a także Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym i Stowarzyszenie Kobiety z Pasją Borowa – Skoki.

Łączna kwota rozdysponowana na dotacje na poszczególne przedsięwzięcia wyniosła 48 tysięcy zł. Z kolei w zakresie turystyki finansowe wsparcie otrzyma Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór na realizacje zadania „Od Gór Parchackich po Himalaje”, Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lublinie na promocję turystyki kajakowej – Krajobrazowe Spływy Wisłą, a także Lokalna Organizacja Turystyczna Kraina Lessowych Wąwozów. Łączna kwota przyznanych dotacji na zadania z zakresu turystyki to 15 tysięcy złotych.

 

(fot. pixabay.com)