Nie bagatelizuj – przebadaj bezpłatnie swoje płuca

      Możliwość komentowania Nie bagatelizuj – przebadaj bezpłatnie swoje płuca została wyłączona

Zima to niełatwy czas dla naszego zdrowia – na co dzień staramy się uniknąć infekcji i wirusów, a chociaż robimy co w naszej mocy, to nasze samopoczucie i tak psują nieprzyjemna pogoda i zanieczyszczone powietrze.

Na nasze płuca czyha co dnia sporo niebezpieczeństw, dlatego warto od czasu do czasu upewnić się, w jakiej są kondycji. Taka okazja nadarzy się właśnie jutro: w Nałęczowskim Ośrodku Kultury będzie można bezpłatnie przebadać swoje płuca. Od 10.00 do 15.00, na wszystkich zainteresowanych będą tu czekały pielęgniarki, które pomogą zrobić badania spirometryczne – w ten sposób będzie się można przekonać, jaką ma się pojemność płuc i czy powietrze dobrze przepływa przez układ oddechowy. Spirometria to jedno z podstawowych badań, które pozwala wstępnie ustalić, czy płuca są zdrowe czy też dzieje się w nich coś niedobrego.

Te bezpłatne piątkowe badania odbędą się w Nałęczowie z ramach ogólnopolskiej kampanii Płuca Polski, do której przyłączyły się władze tego miasta – a celem kampanii jest to, żeby Polacy wiedzieli więcej o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) i o idiopatycznym włóknieniu płuc (IPF). 

Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez organizatora