„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – pomóż bezdomnym czworonogom z Puław!

      Możliwość komentowania „Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – pomóż bezdomnym czworonogom z Puław! została wyłączona

Fundacja Karmimy Psiaki oraz dwie puławskie restauracje, Central Park Bistro i Bistro u Kucharek ponownie łączą siły w szczytnym celu. Liczą, że mieszkańcy Puław i okolic ponownie wyciągną pomocną dłoń do zwierząt – i jednocześnie pobiją nowy rekord.

„Przyjdź, pokochaj, adoptuj” – to kolejna akcja pomocy, zorganizowana z myślą o czworonożnych podopiecznych puławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak co roku, chodzi o zbiórkę karmy – ale nie tylko.

Każdy, kto chciałby dołączyć do akcji, powinien dostarczyć organizatorom karmę – tę jak najlepszej jakości, dzięki której potrzebujące zwierzęta będą mogły szybciej wrócić do pełni sił. Już teraz w akcję pomocy dla schroniska zaangażowały się osoby prywatne i firmy, dołączyły do nich również instytucje i spółki miejskie. Jak przebiegnie tegoroczna, już trzecia edycja akcji? Mówi koordynator zbiórki Mateusz Okomski:

 

Jedną z dodatkowych atrakcji jest konkurs dla szkół, motywujący uczniów do działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Klasa, która uzbiera najwięcej karmy, będzie miała możliwość wzięcia udziału w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez medalistkę olimpijską – Malwinę Kopron.

Tegoroczna zbiórka karmy ma też dodatkowy ważny aspekt – organizatorzy chcą podkreślić, że doskonałą formą pomocy jest także sama adopcja zwierzęcia, które szuka domu i troskliwych opiekunów. Tej jesieni akcja zachęca, żeby podarować bezpańskim zwierzakom nie tylko miskę pełną jedzenia – ale też miejsce, w którym można się poczuć bezpiecznie.

Wielki finał zbiórki odbędzie się już w tę sobotę na puławskim placu Chopina. Będzie to ostatnia okazja, żeby przekazać na rzecz schroniska puszki karmy. Zaplanowano także wiele dodatkowych atrakcji dla całych rodzin – od zabaw i animacji po pogadankę psiego behawiorysty. Będzie też koncert – zespołu “Cud nad Wisłą”. Sobotni finał potrwa od 11.00 do 15.00 – więcej szczegółów znajdziecie na plakacie.

Plakaty: Central Park Bistro; zdjęcia: baza Pixabay