Puławy czekają na energooszczędne oświetlenie uliczne

      Możliwość komentowania Puławy czekają na energooszczędne oświetlenie uliczne została wyłączona

Mocne światło daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. A nowoczesne oświetlenie, które nie emituje ciepła, jest również przysługą oddawaną środowisku naturalnemu. Wkrótce właśnie takie lampy zadomowią się w Puławach.

Wymiana miejskiego oświetlenia to duże i kosztowne zadanie, które będzie dotowane ze środków rządowego funduszu Polski Ład. Jak informują władze, ta wyczekiwana procedura już się rozpoczęła. Wczoraj (12 stycznia) Zarząd Dróg Miejskich w Puławach ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Poczeka na oferty potencjalnych wykonawców przez dwa najbliższe tygodnie – do piątku 27 stycznia.

Wybrana firma przeprowadzi kompleksową przebudowę oświetlenia ulicznego, zbuduje też potrzebną kanalizację teletechniczną. Zaplanowane prace obejmą 51 puławskich ulic – w obszarze ograniczonym ulicami Lubelską, Centralną i Piaskową oraz lasem komunalnym i torami kolejowymi. Nowoczesne i energooszczędne lampy pojawią się także przy pięciu drogach wewnętrznych i pięciu ciągach pieszych. Oświetlą cztery skwery, osiem parkingów oraz tereny osiedli mieszkaniowych.

Nowa, energooszczędna instalacja ma być wyposażona w system inteligentnego sterowania. Wszystko ma być gotowe w sierpniu 2024 roku.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach