Sprawca wypadku w Starym Pożogu tymczasowo aresztowany

      Możliwość komentowania Sprawca wypadku w Starym Pożogu tymczasowo aresztowany została wyłączona

Decyzją Sądu Rejonowego w Puławach, dwa najbliższe miesiące spędzi za kratkami kierowca, który stworzył śmiertelne zagrożenie na drodze – ignorując przepisy i wydany już wcześniej sądowy zakaz.

Jak już informowaliśmy, w miniony wtorek (10 stycznia) na drodze powiatowej z Celejowa do Końskowoli zderzyły się czołowo dwa auta. Z ustaleń policji wynika, że sprawcą tego wypadku był 57-letni mieszkaniec gminy Końskowola. W miejscowości Stary Pożóg jego samochód nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, a tym nadjeżdżało akurat auto prowadzone przez 57-letnią mieszkankę gminy Wąwolnica. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Sprawcą również zajęły się służby medyczne – ale okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Okazało się, że mężczyzna jechał po pijanemu – miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, nie powinien wsiadać za kierownicę również dlatego, że posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci natychmiast go aresztowali – i wnioskowali do puławskiego sądu o przedłużenie tego środka zapobiegawczego. To już pewne, że sprawca wypadku nie opuści aresztu przez 2 najbliższe miesiące.

Wkrótce 57-latek odpowie za spowodowanie wypadku po pijanemu i próbę ucieczki z miejsca zdarzenia. Wszystko odbędzie się w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości mężczyzna trafił już do więzienia za podobne przestępstwo.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach