Rowerowa Stolica Polski czeka również na aktywne gminy!

      Możliwość komentowania Rowerowa Stolica Polski czeka również na aktywne gminy! została wyłączona

Miłośnikom jazdy na rowerze przypominamy, że już od niemal miesiąca trwa trening do Rowerowej Stolicy Polski. To czas, żeby przygotować się do walki o nie lada trofeum! A tym razem w zabawie biorą udział nie tylko miasta.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski to doroczne wyzwanie, które ma udowodnić, które miasto w Polsce ma najwięcej aktywnych rowerzystów. Do nowej edycji zgłosiło się jak dotąd 55 miast – wśród nich są Puławy, które w ubiegłym roku zajęły drugie miejsce na ogólnopolskim podium. Puławscy rowerzyści nie bez powodu mają wielki apetyt na zwycięstwo, a do kręcenia kolejnych kilometrów motywują ich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Puławska Grupa Rowerowa – regularnie organizując specjalne rajdy.

Ale nie tylko mieszkańcy miast mogą podjąć rekreacyjne wyzwanie. Tegoroczną nowością jest rowerowa rywalizacja gmin: a na tej liście są już kolejne miejscowości z naszego regionu: Dęblin, Końskowola i Poniatowa. Organizatorzy nadal przyjmują chętnych, ale już teraz mówią o rekordzie frekwencji.

Dodajmy, że właściwa rywalizacja rozegra się w czerwcu. Żeby dołączyć do rekreacyjnej zabawy, trzeba szukać wielu okazji do przejażdżki rowerem, a jednocześnie korzystać z aplikacji “Aktywne Miasta” – która zlicza przejechane na rowerze kilometry i dodaje je do wyniku wybranej miejscowości.

Źródło informacji: Aktywne Miasta