PORADY EKSPERTA: IWONA KUŚ (Miejski Zakład Komunikacji) – Zmiany służą pasażerom!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: IWONA KUŚ (Miejski Zakład Komunikacji) – Zmiany służą pasażerom! została wyłączona

Miejski Zakład Komunikacji w Puławach jest bardzo rozpoznawalny w tej części naszego regionu. Niemal każdy z nas korzysta lub korzystał z popularnych “emek”. W rozmowie z prezesem spółki – Iwoną Kuś poruszona została aktualna sytuacja MZK oraz plany, które ta spółka chce zrealizować w przyszłości.

Rozmowę rozpoczęliśmy informacjami o zmianach w rozkładach jazdy, które nastąpiły od 01 kwietnia 2023r. Miejski Zakład Komunikacji stawia na rozwój oraz zaspokajanie potrzeb mieszkańców Puław i okolic. Pasażerowie mogą korzystać z biletów czasowych, obowiązujących w strefach oznaczonych literami np. A, C czy G. Zapytaliśmy panią Prezes o obszar obejmujący wymienione strefy. Dowiedzieliśmy się też, że w przyszłości linie MZK mogą kursować do Wąwolnicy czy Nałęczowa.

 

Nowe rozwiązania komunikacyjne są dostosowane do zmian urbanizacyjnych na terenie miasta. W Puławach funkcjonują linie M1 i M2, przypomnieliśmy więc, jak przebiegają ich trasy. Zniżki oraz darmowe bilety – to ułatwienia w komunikacji dla osób starszych, ale też najmłodszych czy młodzieży chętnie korzystającej z przejazdów.

 

MZK zajmuje się nie tylko obsługą pasażerską, bo spółka oferuje również mieszkańcom sprzedaż paliw, usługi reklamowe czy działalność stacji kontroli pojazdów. Wizytówką firmy są także zadbane przystanki oraz czyste i zdezynfekowane autobusy, bo, jak podkreślała prezes, priorytetem jest komfort podróży pasażerów.

Zdjęcie: Redakcja/JC