Strażacy mogą planować duże i ważne zakupy!

      Możliwość komentowania Strażacy mogą planować duże i ważne zakupy! została wyłączona

Sprawny, nowocześnie wyposażony wóz strażacki to podstawa w pracy każdego zastępu strażaków. To jednak również bardzo duży wydatek, na który nie zawsze łatwo sobie pozwolić. Ale w tej kwestii nadchodzą dobre wieści dla niektórych druhów z naszego regionu.

Dotacje na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych – takie wsparcie trafi w tym roku do strażaków ochotników z całego kraju. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wyłoży pieniądze na zakup 675 wozów strażackich. W gronie wytypowanych beneficjentów są także jednostki z naszego regionu.

Do pięciu powiatów naszego regionu trafi w sumie dziewięć takich dotacji – a każdą będzie można wykorzystać do zdobycia średnich pojazdów. To dobre wieści dla sześciu jednostek OSP z lubelskiej części naszego regionu – i trzech z mazowieckiej.

Najwięcej nowych wozów pojawi się w powiecie puławskim – wyczekiwane zakupy mogą planować druhowie z Gołębia, a także z Żyrzyna i Rzeczycy. W powiecie opolskim średnie wozy będą mogły zdobyć jednostki z Braciejowic i Wandalina, a w powiecie ryckim ucieszyli się strażacy z Grabowa Ryckiego.

Powody do zadowolenia mają też jednostki stacjonujące w Gniewoszowie i w Nowej Wsi w powiecie kozienickim, a w ziemi zwoleńskiej dobre wieści dostali druhowie z OSP Zwoleń.

Źródło informacji: MSWiA; źródło zdjęcia: baza Pixabay