Udowodnij, że jesteś najlepszym agrogospodarzem!

      Możliwość komentowania Udowodnij, że jesteś najlepszym agrogospodarzem! została wyłączona

Właśnie taki jest cel konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”, który już po raz ósmy ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Zgłaszać mogą się wszyscy ci, którzy prowadzą jakąś działalność rolniczą na terenie naszego województwa, a więc hodowcy zwierząt i plantatorzy. Kapituła konkursu chce wyłonić tych rolników, którzy prowadzą swoją działalność z sukcesami, a podczas pracy wdrażają innowacyjne rozwiązania i korzystają ze wsparcia, jakim są fundusze unijne. Są cztery kategorie, w których można startować, to kolejno produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, ogrodnictwo i sadownictwo. O laur zwycięstwa mogą walczyć osoby indywidualne, ale nie tylko, bo także instytucje rolnicze, związki i zrzeszenia, a nawet samorządy gminne i powiatowe.

Zwycięzców wybiorą eksperci z poszczególnych branż – laureatów poznamy na początku października. Tymczasem 5 sierpnia, czyli w najbliższy poniedziałek, minie czas na zgłoszenie się do konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. Szczegółowy regulamin i wskazówki są dostępne na stronie internetowej www.lubelskie.pl.

Źródło zdjęcia: http://www.lodr.konskowola.pl/www_m/index.php/1051-kolejna-edycja-konkursu-rolnik-lubelszczyzny