Uniwersytet Dziecięcy UMCS w Puławach – dowiedz się więcej!

      Możliwość komentowania Uniwersytet Dziecięcy UMCS w Puławach – dowiedz się więcej! została wyłączona

Uniwersytet Dziecięcy to niepowtarzalna okazja dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, by razem z rodzicami i opiekunami wyruszyć w fascynującą podróż po różnych dziedzinach wiedzy. Teraz takie możliwości są także w zasięgu mieszkańców Puław.

Już w październiku ruszy cykl całorocznych wykładów i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych naukowców, pasjonatów i specjalistów. Podczas zajęć będą wykorzystywane nowoczesne narzędzia edukacyjne, takich jak aplikacje, programy, serwisy internetowe i strony z treściami naukowymi. Interaktywnych spotkania popularnonaukowe, eksperymenty i zabawy mają rozwijać zainteresowania dzieci i ich ciekawość świata.

Zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach, będą prowadzone wyłącznie w soboty – w małej sali teatralnej “Domu Chemika”. W planach są również specjalne wykłady, przygotowywane specjalnie dla rodziców. Przewidziano także tak zwany “otwarty indeks” – czyli możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez UD UMCS w Lublinie.

Inauguracja roku akademickiego już 30 września o godzinie 11:00. Rejestracja nadal trwa – i odbywa się w trybie wirtualnym, poprzez formularz internetowy. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie oraz na stronie Uniwersytetu Dziecięcego w zakładce “Multimedia i Edukacja”.

Z kolei słuchaczy Radia Impuls zapraszamy do wysłuchania audycji “Elektro-Impuls”. Już w tę sobotę (16 września), o godzinie 16.00, gośćmi Aleksandry Papież będą: Zbigniew Śliwiński – dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury, Agnieszka Kwapiszewska-Wolska – organizatorka Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach oraz Marcin Wolski – prezes Edukacji 3.0.

Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie indeks na UD UMCS w Puławach. Szczegóły znajdziecie w tę sobotę, w czasie trwania audycji, na facebookowym profilu Radia Impuls.

Źródło informacji i zdjęcia: UD UMCS, POK