KS Azoty Puławy vs. Arged Rebud KPR Ostrovia – w ten wtorek!

      Możliwość komentowania KS Azoty Puławy vs. Arged Rebud KPR Ostrovia – w ten wtorek! została wyłączona

12 września Azoty-Puławy rozegrają 4.serię ORLEN Superligi. Przeciwnikiem niebiesko-biało-czerwonych będzie drużyna Arged Rebud KPR Ostrovia.

Wtorkowe spotkanie kończące 4.serię ORLEN Superligi rozegrane zostanie w Grupa Azoty Arena. Zeszłoroczne mecze obu drużyn skończyły się bilansem 1:1 i co ciekawe, to oba zespoły zwyciężyły na własnym terenie – Azoty wygrywając 24:23 i Ostrovia wygrywając u siebie 27:22.W tegorocznych rozgrywkach nasz wtorkowy przeciwnik ma na swoim koncie dwa zwycięstwa – z Piotrkowianinem oraz Grupą Azoty Unią Tarnów ( po rzutach karnych) oraz porażkę z drużyną Górnika Zabrze. Z kolei Azoty-Puławy podrażnione po minimalnej przegranej z wicemistrzem Polski z Płocka będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę jaką rozpoczęły od zwycięstw w pierwszych seriach ORLEN Superligi.

Przed meczem, rozgrywający Azotów, Maciej Zarzycki, stwierdził:

Do tego spotkania przygotowujemy się od piątku. Trenujemy “na Ostrów”, czyli oglądamy ich zagrywki, oglądamy jak grają w obronie i przygotowujemy też pewne aspekty gry w naszym ataku pod ich obronę tak, żeby nam było łatwiej szukać dogodnych pozycji do zdobywania bramek. Mocną stroną Ostrowa jest to, że mają doświadczonych zawodników. Każdy z nich na rozegraniu stanowi pewne zagrożenie na które musimy uważać. Mają szybkie skrzydła i szybki środek dlatego musimy szybko wracać do obrony i koncentrować się na tym, żeby po stracie piłki czy po zdobytej bramce szybko ustawić linię obrony.

A jak dodaje Dawid Fedeńczak, skrzydłowy niebiesko-biało-czerwonych:

Przez trzy ostatnie dni analizowaliśmy grę drużyny z Ostrowa. Za dużo zmian w drużynie nie było – doszedł Krzysztof Łyżwa, doszedł nowy obrotowy i jeden młody zawodnik z SMSu – więc ten trzon zespołu z poprzedniego sezonu pozostał. Na pewno jest to groźna drużyna, tak jak to było w poprzednim sezonie, ale będziemy chcieli się zrewanżować za tę porażkę z minionego sezonu.

Początek wtorkowego spotkania z Arged Rebud KPR Ostrovia o godzinie 18:00. Informacje o biletach są TUTAJ. Transmisja spotkania będzie prowadzona na kanale Emocje.TV.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Azoty Puławy