Uwaga na bieżącą wodę w Wierzchoniowie i Bochotnicy!

      Możliwość komentowania Uwaga na bieżącą wodę w Wierzchoniowie i Bochotnicy! została wyłączona

To ważna wiadomość dla mieszkańców centralnej części gminy Kazimierz Dolny. Woda z jednego z lokalnych wodociągów nie nadaje się do użytku – ale zastosowano pewne rozwiązanie, które ułatwi życie mieszkańcom.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach, woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Wierzchoniów jest skażona – w przebadanych próbkach stwierdzono przekroczenie parametru biologicznego. Ta woda na co dzień dociera do Wierzchoniowa (z wyjątkiem posesji nr 75, 84, 88, 90, 90A, 92 i 87B) i Bochotnicy (oprócz posesji przy ulicy Puławskiej 39A). Na razie nie nadaje się do użytku.

Do obu miejscowości skierowano teraz wodę z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Kazimierz Dolny. Tam również trwa proces dezynfekcji, ale woda nadaje się do użytku. Można ją pić, wykorzystywać do szykowania posiłków, mycia naczyń i utrzymywania higieny osobistej. Jednak wrażliwi mieszkańcy tej części gminy, a zwłaszcza opiekunowie noworodków i niemowląt, powinni przegotowywać wodę przed użyciem.

Źródło informacji i zdjęcia: PSSE w Puławach