IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – w ten weekend w Lublinie

      Możliwość komentowania IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – w ten weekend w Lublinie została wyłączona

Jak wygląda “pies faraona”, dansk-svensk gardshund albo silken windsprite? Będzie można się o tym przekonać na własne oczy w nadchodzący weekend. Hale Targów Lublin odwiedzą przedstawiciele ponad dwustu psich ras – również takich, które nie zostały jeszcze uznane przez FCI.

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich miłośników czworonogów. Wystarczy w nadchodzący weekend zjawić się w stolicy Lubelszczyzny, żeby obejrzeć pokazy psiej gracji, piękności i zręczności. Na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych przyjedzie ponad 2 tysiące czworonogów, z osiemnastu krajów. Wszystkie prezentacje obejrzą sędziowie – będzie ich dwudziestu, przy czym siedmiu również będzie gośćmi z zagranicy.

Zmagania podejmą między innymi owczarki i psy pasterskie, pinczery, sznaucery i molosy, teriery, jamniki, szpice i psy pierwotne, psy gończe, wyżły, retrievery, spaniele czy charty. Nasz kraj będą reprezentować rodzime rasy: polski owczarek nizinny, polski owczarek podhalański, gończy polski, ogar polski, chart polski oraz polski spaniel myśliwski. Ale pośród ras wszystkich grup FCI będą także takie czworonogi, które są bardzo rzadko spotykane w Polsce. Harmonogram wystawy znajdziecie TUTAJ.

Oprócz pokazów związanych z wystawą, organizatorzy zaplanowali także szereg wydarzeń towarzyszących. Psy popiszą się sportową sprawnością, natomiast goście będą mogli wziąć udział w specjalnych konkursach z nagrodami. Program dodatkowych atrakcji jest TUTAJ. Hale Targów Lublin będą czekać na gości w sobotę i w niedzielę, 10 i 11 grudnia, między 10.00 a 17.00. Bilety można kupić online.

Źródło informacji: Związek Kynologiczny Oddział w Lublinie