O czym powinni wiedzieć miłośnicy Muzeum Nadwiślańskiego?

      Możliwość komentowania O czym powinni wiedzieć miłośnicy Muzeum Nadwiślańskiego? została wyłączona

W kalendarzu wydarzeń kulturalnych zazwyczaj nie brakuje różnego rodzaju atrakcji, szykowanych przez poszczególne oddziały tej placówki. Jednak w obecnym miesiącu nie wszystkie niespodzianki są miłe.

W tym roku kalendarzowym nie będzie już okazji, żeby zwiedzić muzealne ekspozycje oddziału Zamek w Janowcu – od początku tego tygodnia są nieczynne i tak będzie na pewno do końca grudnia.

Tę przykrą wiadomość osładza kilka dobrych wieści i zapowiedzi. Wiemy, że zgodnie z planem odbędzie się z całą pewnością wyczekiwany, pierwszy Lubelski Jarmark Bożonarodzeniowy. 17 i 18 grudnia mieszkańcy naszego regionu będą mogli spotkać się na zamku, żeby wspólnie kolędować i miło spędzić czas w świątecznej atmosferze. najmłodszych odnajdzie tu Święty Mikołaj, który będzie rozdawał słodkie upominki.

Natomiast już w ten piątek (9 grudnia), na terenie janowieckiego oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Mazurkiewicz – współtwórczynią Teatru Scena Ruchu. To właśnie ona, a także świętej pamięci Mirosław Olszówka byli pomysłodawcami wielu wydarzeń kulturalnych, jakie zorganizowano w przestrzeni janowieckiego zamku w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Podczas jutrzejszego spotkania nie zabraknie wspomnień i opowieści, a także fotografii, które przypomną o minionych koncertach, wystawach czy spektaklach pantomimy. Spotkanie z Małgorzatą Mazurkiewicz rozpocznie się w piątkowe południe. Zainteresowani powinni jutro odwiedzić Dwór z Moniak.

Dodajmy, że każdy grudniowy piątek to dzień bezpłatnego wstępu do pozostałych oddziałów kazimierskiego muzeum. To znaczy, że można zaplanować na przykład wizytę w Domu Kuncewiczów, Muzeum Sztuki ZłotniczejGalerii Wystaw Czasowych, czy w Kamienicy Celejowskiej. W tej ostatniej, już w najbliższą niedzielę (11 grudnia) pojawi się nowa ekspozycja: “Obrazy i przedmioty”, czyli prace lubelskiego artysty, Piotra Korola. Wernisaż zaplanowano na godzinę 13.00.

Źródło informacji: MNKD