W co w przyszłym roku zainwestuje powiat puławski?

      Możliwość komentowania W co w przyszłym roku zainwestuje powiat puławski? została wyłączona

Rada Powiatu Puławskiego przyjęła budżet na 2023 rok. Opisano go jako “ambitny plan na trudne czasy”. Samorządowcy przystali na deficyt budżetowy.

Wiadomo, że zaplanowane wydatki przekroczą spodziewane dochody o 15 milionów złotych. Ale mimo tego, przeznaczono blisko 60 milionów złotych na inwestycje. To rekordowy udział takich wydatków w puławskim budżecie w perspektywie minionych lat – bo stanowi niemal 30%. A ponad połowa tych środków zostanie zainwestowana w remonty dróg.

Jeśli chodzi o wieści istotne dla kierowców, użytkowników lokalnych dróg i mieszkańców niedużych miejscowości, dobre wieści są trzy. Dotyczą przebudowy ważnych, przez lata wysłużonych tras: z Kolonii Góry Puławskiej do Janowic, z Kurowa do Wąwolnicy i z Kurowa do Markuszowa (przez Kaleń).

Poza tym, pieniądze z powiatowego budżetu na pewno pomogą w budowie nowej puławskiej strażnicy PSP, w remoncie budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kęble czy w rewitalizacji obszaru miejskiego przy ulicy Polnej 18 w Puławach.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Puławach