W Puławach znów zabrzmią “Wszystkie Strony Świata”

      Możliwość komentowania W Puławach znów zabrzmią “Wszystkie Strony Świata” została wyłączona

Muzyka, która przekracza granice geograficzne i gatunkowe, ponownie zawita do Puław. Jakich wrażeń i przeżyć estetycznych można się tym razem spodziewać? Sprawdziliśmy.

Już w ten piątek  w “Domu Chemika” wystąpią pierwsi artyści zaproszeni do udziału w kolejnej edycji znanego i lubianego Festiwalu Muzycznego „Wszystkie Strony Świata”. Dlaczego w ten nadchodzący, długi weekend warto się wybrać do Puławskiego Ośrodka Kultury? Tłumaczy jego dyrektor – Zbigniew Śliwiński:

 

W piątkowy wieczór (11 listopada) salę widowiskową “Domu Chemika” zapełnią dźwięki, jakie zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej. Te dźwięki ułożą się z początku w wiązankę polskich pieśni patriotycznych – żeby uczcić wypadającą tego dnia, historyczną rocznicę. Ale tego samego wieczoru będzie można posłuchać również fragmentów opery “Carmen”, którą skomponował Georges Bizet.

Z kolei w sobotni wieczór (12 listopada) Puławski Ośrodek Kultury powinni odwiedzić ci, którzy kochają recitale skrzypcowe. Właśnie na skrzypcach zagra bardzo młody muzyk, 19-letni Wojciech Niedziółka, który zdobył już wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W Puławach zagra utwory Bacha, Wieniawskiego i Chaussona, a w zaprezentowaniu tych kompozycji pomoże mu pianista i kameralista, Michał Francuz.

Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00. Bilety można zdobyć w Kasie “Domu Chemika” albo poprzez portal BiletyNa.pl. Dodajmy, że darmowy wstęp na to wydarzenie przysługuje uczniom, studentom, emerytom, rencistom, studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkom Klubu Seniora.

Źródło informacji i zdjęć: POK