Janowiecki Bieg Niepodległości – po raz pierwszy, w ten piątek

      Możliwość komentowania Janowiecki Bieg Niepodległości – po raz pierwszy, w ten piątek została wyłączona

Jak mieszkańcy naszego regionu będą świętować 11 listopada? Oficjalne uroczystości będą się przeplatały z wyzwaniami sportowymi. Tak będzie między innymi na zachodnim brzegu Wisły.

W tym roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Lokalne samorządy szykują się już, żeby 11 listopada odpowiednio uczcić tę okazję – a po raz pierwszy w historii regionu odbędzie się Janowiecki Bieg Niepodległości. Współorganizują go władze gmin Janowiec i Przyłęk oraz Zalew w Janowicach, Nordicowy Janowiec, Dom Kultury w Janowcu oraz Zespół Szkół w Janowcu.

O godzinie 14.00 biegacze spotkają się nad zalewem w Janowicach – tam zmierzą się w czterech kategoriach wiekowych i na czterech dystansach. W kategorii OPEN do pokonania będzie 2300 metrów. Również o 14.00, ale na stadionie w Janowcu spotkają się uczestnicy rajdu nordic walking – oni będą musieli przejść 10 kilometrów, żeby dotrzeć nad zalew w Janowicach. Każdy, kto ukończy swoje wyzwanie, otrzyma drobny upominek.

Po zakończonych zmaganiach, około godziny 16.00, nadejdzie czas na oficjalne obchody Święta Niepodległości. Będzie okazja, żeby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy, obejrzeć okolicznościowe występy i “Ognie Niepodległości”.

Zapisy na sportowe wyzwania już trwają. W tej sprawie można zadzwonić pod numer: 602 636 009, zaadresować wiadomość elektroniczną na adres: biegjanowiecki@gmail.com albo przejść do elektronicznego formularza.

Źródło informacji: GOK Janowiec