W regionie brakuje krwi – w ten piątek zbiórka na Azotach!

      Możliwość komentowania W regionie brakuje krwi – w ten piątek zbiórka na Azotach! została wyłączona

Lubelskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa alarmuje, że kończą się regionalne zapasy krwi. Warto zareagować natychmiast – na przykład zapisując się na puławską zbiórkę terenową.

Na Lubelszczyźnie zaczyna brakować krwi. W zapasach zgromadzonych w Centrum w dobrym stanie są tylko dawki grupy AB. Wszystkie pozostałe, czyli grupy A, B i 0, trzeba jak najszybciej uzupełnić, żeby nie brakowało krwi dla osób przewlekle chorych oraz ofiar wypadków. Każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może zgłosić się w tej sprawie do najbliższego oddziału terenowego. Ich lista jest TUTAJ.

W Puławach można też wziąć udział w specjalnej akcji, jaką na najbliższy piątek (22 października) planuje Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia”, działający przy Grupie Azoty Puławy. Pracownicy lubelskiego Centrum będą pobierać krew w budynku Dyrekcji Naczelnej, w sali konferencyjnej nr 16. Ta piątkowa zbiórka na Azotach potrwa od 8.30 do 13.00. Radio Impuls jest patronem medialnym tej cyklicznej akcji.

Tradycyjnie, każdy kto chciałby wziąć w niej udział, musi się wcześniej zarejestrować. Wystarczy wysłać wiadomość SMS pod numer 609 933 998. W treści trzeba wpisać tylko swoje imię i nazwisko.

Źródło zdjęcia: Klub HDK “Dar Życia” – Facebook; RCKIK w Lublinie