W regionie brakuje krwi – w ten piątek zbiórka na Azotach!

      Możliwość komentowania W regionie brakuje krwi – w ten piątek zbiórka na Azotach! została wyłączona

Lubelskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa alarmuje, że kończą się regionalne zapasy krwi. Warto zareagować natychmiast – na przykład zapisując się na puławską zbiórkę terenową.

Na Lubelszczyźnie zaczyna brakować krwi. W zapasach zgromadzonych w Centrum pod dostatkiem jest tylko tej grupy AB. Wszystkie pozostałe, czyli grupy A, B i 0, trzeba jak najszybciej uzupełnić, żeby nie brakowało krwi dla osób przewlekle chorych oraz ofiar wypadków. Każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może zgłosić się w tej sprawie do najbliższego oddziału terenowego. Ich lista jest TUTAJ.

W Puławach można też wziąć udział w specjalnej akcji, jaką na najbliższy piątek (28 października) planuje Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia”, działający przy Grupie Azoty Puławy. Pracownicy lubelskiego Centrum będą pobierać krew w budynku Dyrekcji Naczelnej, w sali konferencyjnej nr 16. Dawcy będą tam przyjmowani między 8.30 a 13.00, a każdy z nich opuści miejsce akcji z małym upominkiem.

Tradycyjnie, żeby móc oddać krew na Azotach, trzeba wcześniej zgłosić się do organizatorów – wysyłając SMS pod numer 609 933 998 – w treści wpisując swoje imię i nazwisko.

Dodajmy, ze będzie to już piąta w tym roku terenowa zbiórka krwi, organizowana na terenie puławskich Zakładów Azotowych. W ciągu czterech poprzednich zebrano blisko 154 litry krwi.

Źródło zdjęcia: Klub HDK “Dar Życia” – Facebook; RCKIK w Lublinie