Puławianie wciąż czekają na wypłaty dodatków do paliw grzewczych

      Możliwość komentowania Puławianie wciąż czekają na wypłaty dodatków do paliw grzewczych została wyłączona

Rosnące koszty paliw grzewczych skłoniły władze kraju do tego, żeby wspomóc finansowo właścicieli gospodarstw domowych. Władze Puław uspokajają mieszkańców, którzy złożyli już wnioski o takie dofinansowania, ale dotąd nie doczekali się wypłat.

Ogrzewanie domu drewnem, kotłem gazowym czy piecem olejowym również uprawnia do pozyskania pomocnego dofinansowania – o tym, jak zabiegać o taką pomoc, pisaliśmy TUTAJ. Ale choć nabór wniosków ruszył miesiąc temu, do tej pory nie zaczęto realizować wypłat.

Puławski Urząd Miasta przyjmował zgłoszenia w tej sprawie od 22 września – jednak do tej pory nie wypłacono jeszcze żadnego dodatku. Powód – to brak odpowiednich środków. O zapotrzebowaniu poinformowano Lubelski Urząd Wojewódzki już 4 października – jednak tamtejszy Wydział Środowiska i Rolnictwa też jest na razie bezradny, ponieważ nie otrzymał specjalnych funduszy z Ministerstwa Klimatu. Puławski ratusz zapowiada, że wypłaci obiecane dodatki tak szybko, jak to będzie możliwe.

W sprawie obiecanego wcześniej tak zwanego “dodatku węglowego” sytuacja jest obecnie podobna. Ostatniego dnia września puławski Urząd Miasta rozpoczął wypłatę dofinansowań na zakup węgla – i realizowano je zgodnie z kolejnością zgłoszeń. W ubiegłym miesiącu władze Puław zgłosiły do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zapotrzebowanie na ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych – ale otrzymały zaledwie połowę tej kwoty. Do 10 października wszystkie dostępne środki zostały przekazane wnioskodawcom – a na kolejną transzę pieniędzy ratusz wciąż czeka. W tym wypadku Urząd Wojewódzki również musi otrzymać fundusze od Ministerstwa Klimatu.

Źródło informacji: UM w Puławach