Zmarł Zbigniew Kozak

      Możliwość komentowania Zmarł Zbigniew Kozak została wyłączona

W minioną sobotę (19 grudnia) odszedł ceniony artysta i popularyzator kultury ludowej. Urodził się i wychował w Sielcach (w gminie Końskowola), ale od lat mieszkał w Puławach – od 1986 roku należał tu do Klubu Twórców Ludowych, który działa przy tutejszym „Domu Chemika”.

Zbigniew Kozak był rzeźbiarzem i poetą, uczestnikiem i laureatem wielu konkursów i przeglądów artystycznych. Świat rzeźby ludowej prezentował między innymi najmłodszym mieszkańcom regionu: współpracował ze szkołami, bibliotekami i ośrodkami kultury. Kilka lat temu wydał również książkę dla dzieci, „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. W swojej literackiej twórczości zwracał się także do dorosłych czytelników – pisał przede wszystkim wiersze, opisujące piękno polskiej wsi.

Jego twórczą pracę doceniano nie tylko w regionie, ale także w samej stolicy: wśród nagród i wyróżnień, jakie otrzymał, jest między innymi Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta RP.

Zbigniew Kozak zmarł w wieku 62 lat. Pogrzeb odbędzie się w tę środę (23 grudnia) – o godzinie 14.00 zostanie odprawiona msza w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, a później zmarły zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Piaskowej.

Źródło zdjęć: redakcja