Wielka zbiórka wielkich odpadów w kazimierskiej gminie

      Możliwość komentowania Wielka zbiórka wielkich odpadów w kazimierskiej gminie została wyłączona

Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Kazimierz Dolny, którzy robią duże wiosenne porządki. W Bochotnicy, Rzeczycy, Rzeczycy Kolonii i w Skowieszynku, pojutrze odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

To znaczy, że będzie można łatwo pożegnać się ze starymi meblami, sprzętem sportowym i dużymi zabawkami dziecięcymi. Natomiast elektrośmieci, które można przy tej okazji wyrzucić, to różnego rodzaju sprzęty AGD i RTV i urządzenia działające po podłączeniu do prądu. Chodzi między innymi o lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, elektryczne kuchenki, piekarniki, odkurzacze, maszyny do szycia, żelazka, tostery, frytkownice, miksery, zegary, wagi, sprzęt oświetleniowy, zabawki zawierające elementy elektryczne, komputery, telefony czy elektronarzędzia.

Ale uwaga: tej zbiórki nie można wykorzystać jako okazji do pozbycia się odpadów remontowych, czyli na przykład starych drzwi, ram okiennych, paneli, grzejników, płytek czy armatury łazienkowej (wanien albo umywalek). Takie przedmioty, a także jakiekolwiek części samochodowe, po prostu nie będą odbierane.

Żeby wziąć udział w zbiórce, wystarczy zebrać wszystkie swoje odpady i wystawić je przed swoją posesją w czwartek rano (11 marca). Trzeba zdążyć przed godziną 7.00, bo wtedy rozpocznie się odbiór odpadów.