Wigilia bez plastiku – uczniowie dają dobry przykład

      Możliwość komentowania Wigilia bez plastiku – uczniowie dają dobry przykład została wyłączona

Wiele razy mówiliśmy już na naszej antenie o wigilijnych spotkaniach – takich, na które byli zapraszani mieszkańcy poszczególnych miast i miejscowości.

W programach wielu z nich pojawiało się próbowanie wigilijnych potraw, jedzenia które towarzyszy nam właśnie w te wyjątkowe świąteczne dni. Takie wigilijne spotkania nie ominęły też puławskich szkół – i nie zapomniano też przy okazji o kwestii ekologii.

Dobry przykład dał w tym względzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach. Tam dzisiejsze klasowe spotkania wigilijne odbędą się bez plastikowych talerzyków i sztućców. Uczniowie przyniosą szklane kubki, ceramiczne talerzyki i metalowe sztućce. Plastikowych akcesoriów często używamy z wygody, jako jednorazowe pomoce – ale często nie pamiętamy, że później te rzeczy będą się rozkładały przez setki lat. Akcja “Klasowa Wigilia bez plastiku” w ubiegłym roku odbyła się w 300 polskich szkołach.

Ten dobry przykład, czyli rezygnowanie z plastikowych akcesoriów, warto brać sobie do serca, w każdej sytuacji – bo plastikowe odpady są coraz większym ekologicznym problemem. Dzięki szkolnym wigiliom bez plastiku puławscy uczniowie przypomną sobie, że każdy wybór który podejmujemy, może wpływać na naturalne środowisko.