Zawody dla młodych miłośników taekwondo – w sobotę w Żyrzynie

      Możliwość komentowania Zawody dla młodych miłośników taekwondo – w sobotę w Żyrzynie została wyłączona

Walki sportowe, tory przeszkód i karuzele kopnięć taekwondo – to wszystko będzie można obejrzeć w tę sobotę (22 stycznia) w Żyrzynie, za sprawą młodych miłośników wschodnich sztuk walki.

W Szkole Podstawowej imienia Adama Mickiewicza odbędzie się Weyer Taekwondo Challenge. To będzie pierwsza tak duża impreza sportowa w tej miejscowości. W zmaganiach weźmie udział około 300 zawodników, w wieku od 5 do 14 lat. Dzieci i młodzież sprawdzą się w kategoriach indywidualnych i , dostosowanych do ich stopnia zaawansowania i możliwości.

Rejestracja ruszy już o 8.30, a o 10.15 rozpoczną się konkurencje sprawnościowe. Walki sportowe młodzików i kadetów będzie można oglądać od 13.30. Najlepsi uczestnicy zawodów wyjdą z żyrzyńskiej podstawówki z medalami i pucharami.

Taekwondo to koreańska sztuka walki. Jak tłumaczy jej oryginalna nazwa, polega na uderzeniu przeciwnika stopami i pięściami. Trening pozwala więc ćwiczyć koordynację ruchów i zmysł równowagi – i dlatego praktykowanie tej sztuki walki jest polecane każdemu, a zacząć można właśnie w wieku 5 lat. Od 2000 roku taekwondo jest już również dyscypliną olimpijską.