Ruszają Warsztaty Archeologii Doświadczalnej

      Możliwość komentowania Ruszają Warsztaty Archeologii Doświadczalnej została wyłączona

Jak Słowianie radzili sobie z gotowaniem i rzemieślnictwem? O tym będzie mógł przekonać się każdy, kto spędzi choć część tego tygodnia w Grodzisku-Żmijowiskach.

W tamtejszym skansenie archeologicznym ruszają dziś tegoroczne Warsztaty Archeologii Doświadczalnej. To już tradycja, że u schyłku wakacji pracownicy Muzeum Nadwiślańskiego zapraszają gości Grodziska do udziału w niezwykłych pokazach i eksperymentach. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w takich zajęciach, jak mielenie mąki na kamiennych żarnach czy pieczenie chleba w glinianym piecu. Pokazy przeprowadzą między innymi goście z Czech, a eksperymenty umożliwią na przykład zrekonstruowane, średniowieczne piece.

Od dziś do soboty nie zabraknie rozmaitych atrakcji – ich pełny wykaz można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego. Codziennie warsztaty będą się odbywały między 10.00 a 16.00, a na pobliskim polu namiotowym można rozbić własny namiot i w ten sposób spędzić koniec wakacji na podróży w przeszłość. W tym roku sponsoruje ją Grupa Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” S.A.

Źródło zdjęcia: https://www.mnkd.pl/1404