2. Maraton Kajakowy na Wieprzu już za nami! Kto wygrał?

      Możliwość komentowania 2. Maraton Kajakowy na Wieprzu już za nami! Kto wygrał? została wyłączona

Druga edycja kajakowego maratonu już przeszła do historii – i przyniosła nowe rekordy! Nieoczekiwanie, pomogły w tym niespokojne okoliczności przyrody.

Jak się okazało, kajakarzom sprzyjał podwyższony poziom rzeki: wody w Wieprzu było więcej i płynęła szybciej, a wraz z nią także uczestnicy maratonu. Mieli zdecydowanie lepsze warunki do rywalizacji niż przed rokiem, ale z drugiej strony te tegoroczne osiągnięcia może być ciężko pobić w następnych latach.

Na dystansie 104 kilometrów triumfował Piotr Rosada z Białogardu, który pobił swój ubiegłoroczny rekord o niemal półtorej godziny. 7 godzin, 59 minut i 25 sekund – tyle czasu potrzebował tym razem, żeby dotrzeć z Lubartowa do Kośmina i przekroczyć linię mety.

Na trasie z Jeziorzan do Kośmina również padł rekord: Marek Bartnicki (z Mazowsza) przepłynął 43 kilometry w 3 godziny i 9 minut. Ale lista zwycięzców jest jeszcze dłuższa, bo w wyścigu na dłuższej trasie brali udział także tacy zawodnicy, którzy korzystali z kajaków dwuosobowych: wśród nich najszybsi byli Izabela Penczek i Michał Zielski, którzy pokonali konkurencję i dopłynęli do celu w 8 godzin i niecałe 10 minut.

W sumie, w tę minioną sobotę na Wieprzu ścigało się blisko 50 kajakarzy. Już po raz drugi zjechali tu z całej Polski, bo aż z 10 województw. Mamy nadzieję, że Maraton Kajakowy na Wieprzu stanie się doroczną tradycją: że regularnie będzie przyciągał tu miłośników kajakarstwa i wzbudzał wśród wszystkich sportowe emocje. O szczegółowych wynikach tegorocznego maratonu informuje na swojej stronie internetowej Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

Źródło zdjęć: LGD Zielony Pierścień