Niedoszły ATAK TERRORYSTYCZNY W PUŁAWACH – aktualizacja

      Możliwość komentowania Niedoszły ATAK TERRORYSTYCZNY W PUŁAWACH – aktualizacja została wyłączona

Atak terrorystyczny w Puławach. Taka informacja obiegła dzisiaj polskie media. Było o włos od tragedii. Został udaremniony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W jednej z puławskich galerii handlowych mogło dojść do potężnej eksplozji.

Prezydent Puław PAWEŁ MAJ:

26-letni Ukrainiec Maksym S. zaczął przygotowania do ataku próbując zdobyć broń i pieniądze. Chciał użyć samochodu pułapki wyładowanego materiałami wybuchowymi lub paliwem.

Nie wiemy kiedy miał nastąpić zamach. Służby ujawniły informację dzisiaj. Wiemy natomiast, że Ukraińca zatrzymano 4-go grudnia.

Być może wybranym przez terrorystę terminem mógł być mikołajkowy weekend, kiedy to centra handlowe przeżywają oblężenie.

Ujawniono iż Ukrainiec, mieszkający w Polsce od około dwóch miesięcy, kontaktował się z islamskimi radykałami. Najprawdopodobniej byli to obywatele Tadżykistanu. Nie wiadomo jednak czy przebywają oni w Polsce. Współpracownicy i współlokatorzy obywatela Ukrainy byli przerażeni tym co opowiadał i planował.

Prokuratura Krajowa poinformowała dzisiaj, że Lubelski Wydział Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji prowadzi śledztwo przeciwko Maksymowi S. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Ponadto Maksym S. zastraszał osoby, które uważał za niewierne czy bezwyznaniowe. Według ABW, w ostatnich tygodniach mężczyzna przeszedł na islam, przyjął nowe imię – Muhamat – i silnie się zradykalizował.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące przygotowania do ataku terrorystycznego. Czyny zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.